Abdurrahmangazi mah. Balözü sok No 58/A Sancaktepe / İSTANBUL
Dedeler Mah. Depo Sok. No:58/A Akyazı/SAKARYA
Abdurrahmangazi mah. Balözü sok No 58/A Sancaktepe / İSTANBUL
Dedeler Mah. Depo Sok. No:58/A Akyazı/SAKARYA
14 Şub, 2024
Posted by Doruk
0 comment

Tam Boy Turniklerin Tanımı ve Kullanım Alanları

Tam boy turnikeler, zeminden tavana kadar uzanan ve mekanik döner bariyerlere sahip turnikelerdir. Bir kapı döner gibi çalışırlar ancak aralarındaki fark, sisteme bir kişinin giriş yapmasının ardından kilitleyerek bir seferde yalnızca bir kişinin geçişine izin vermeleridir. Bu erişim kontrol turnikeleri, yetkisiz bir girişimcinin altından geçmesinin veya üzerinden tırmanmasının imkansız olduğu maksimum güvenlik sunmak için tasarlanmıştır.

Tam Boy Turnike Çeşitleri:

Tam boy turnikeler, kontrol gereksinimlerine bağlı olarak tek yönlü veya çift yönlü geçiş için kullanılabilir. Toz kaplama, anodize çelik veya paslanmaz çelik dahil olmak üzere birçok farklı yüzey işlemi ile gelirler. Tam boy turnikeler, sırt çantası veya aletler gibi büyük nesnelerle giriş yapacak kişilere erişim sağlamak için 30 inçten 48 inçe kadar değişen geniş bir geçiş genişliği yelpazesi sunar. Birden fazla giriş ve çıkış trafiği şeridi gerektiğinde, tam boy tandem turnikeler de mevcuttur – bu modeller iki tam boy turnikeyi tek bir sorunsuz pakette birleştirir. Erişim kontrol sisteminizin gereksinimleri ne olursa olsun, tam boy turnikeler minimal çaba ile maksimum güvenlik sağlamak için kullanılabilir. Burada tüm tam boy turnikeleri karşılaştırabilirsiniz.

Tam Boy Turnike Uygulamaları:

Yüksek güvenlikli erişim kontrolü gerektiğinde bir tam boy turnike (veya bir grup tam boy) kullanılır. Bu modeller, hapishaneler ve veri merkezleri, enerji santralleri ve rafineriler gibi diğer yüksek riskli tesislerde harika işler çıkarır. Acil durumlar halinde engelli erişimi ve acil çıkış sağlamak için Hayward Turnikeleri tam boy kapıları ile genellikle tamamlanırlar. Ayrıca, tam boy turnikeler, kullanım kolaylığı, koruma ve yalıtım için turnike güvenlik kılıfları ile donatılabilir.